ELEKTROKOLA GIANT

Nabídka našich elektrokol je opravdu široká, od městských a cestovních kol, přes horská kola s pevným rámem, až po luxusně vybavené celoodpružené modely se systémem Maestro. A nechybí ani silniční elektrokolo. Zkrátka vybere si každý, koho tento moderní druh cyklistiky zaujal.

Elektrokola Giant jsou vybavena sředovými motory SyncDrive Sport Yamaha 80 Nm.

U NOVÝCH CELOODPRUŽENÝCH MODELŮ TRANCE E+ PRO MÁTE DÍKY MOTORU SYNCDRIVE PRO YAMAHA K DISPOZICI 5 JÍZDNÍCH REŽIMŮ S PODPOROU AŽ 360 % A K TOMU 500 WH BATERII PRO CO NEJVYŠŠÍ DOJEZD.

Vybírat můžete z nabídky pánských i dámských elektrokol.

Katalog elektrokol 2020:

Online katalog ELEKTROKOL si můžete prohlížet ZDE
PDF katalog ELEKTROKOL ka stažení ZDE

GIANT HYBRID CYCLING

Elektrokola jsou velký fenomén posledních let, kdy zájem o ně meziročně rapidně stoupá. My jsme se ale tomuto odvětví cyklistiky začali věnovat už poměrně dávno, a to v roce 2000 s naším vůbec prvním sériově vyráběným modelem Giant Lafree. Jednalo se o kolo určené do města, což bylo v té době v podstatě jediné uplatněnií elektrokol. Několik dalších let se elektrické pohony týkaly pouze městských a cestovních kol, velkým hitem byla elektrokola převážně v Asii a některých evropských městech, kde je lidé používali (a stále používají) jako dopravní prostředek.

Postupem času se ale technologie elektrokol výrazně zdokonalily, což umožnilo rozšíření elektrických pohonů i do segmentu horských kol, kde jsou nároky na sílu motoru i výdrž baterie mnohem vyšší než u kol určených do městského provozu. Pozadu tak nezůstala ani naše technologie Giant Hybrid Cycling. Zásadním pokrokem ve vývoji elektrokol Giant a Liv byl počátek naší spolupráce s předním výrobcem elektromotorů - značkou Yamaha. Díky této spolupráci vám můžeme nabídnout kola s výkonnými středovými motory SyncDrive, které Yamaha vyrábí přímo pro náš podle našich požadavků.

PROČ VYZKOUŠET ELEKTROKOLO?

 

PRO NOVÉ ZÁŽITKY

Ať už je pro vás kolo dopravní prostředek nebo způsob, jak se dostat do přírody, díky elektrokolu můžete poznávat nová místa, na která byste se jinak třeba ani nepodívali.

PRO VÍCE ENERGIE

Naše elektrokola vám dodají tichou a nenápadnou výpomoc. Elektromotor vám pomáhá při šlapání, a vy tak dojedete dál (nebo i do větších kopců) než kdykoliv předtím. A navíc také s menší námahou.

PRO VÍCE ZÁBAVY

Jízda na elektrokole je velmi nevšední zážitek, od prvního šlápnutí se zapnutým elektromotorem vás bude bavit, ať už pojedete ulicemi města, po hravém singletracku nebo v náročném horském terénu.

Technologie RideControl

Inteligentní, přirozená, výkonná - tak by se dala stručně charakterizovat elektrokola Giant a Liv. Naše technologie Giant Hybrid Cycling je systém, který kombinuje elektrickou energii s lidskou silou a vytváří jejich dokonalé spojení. Skládá se z výkonného středového elektromotoru Giant SyncDrive Yamaha, lithiové baterie Giant EnergyPak, soustavy senzorů Giant PedalPlus a ovládací jednotky Giant RideControl.

JAK TO FUNGUJE

Na ovládání RideControl zapnete elektrický pohon a nastavíte stupeň výkonu, případně využijete automatický režim Smart Assist a systém pak tu nejvhodnější hodnotu podpory volí za vás. Jakmile se opřete do pedálů, aktivujete tím senzory PedalPlus, které přenášejí informace do řídicí jednotky. Tento "mozek" celého systému bleskurychle vyhodnotí situaci a vyšle požadavek na odpovídající množství energie do lithiové baterie EnergyPak. Následně je energie převedena do motoru SyncDrive, který se okamžitě, ale zároveň velmi plynule rozběhne - od té chvíle si můžete plně užívat jeho síly i přirozeného projevu.

INOVACE 2020

SMART ASSIST U VŠECH MOTORŮ SYNCDRIVE
Již v modelové řadě 2019 představený režim Smart Assist, ve kterém systém automaticky nastavuje tu nejvhodnější míru podpory motoru, mají od modelové řady 2020 všechny motory SyncDrive. Kromě pěti jízdních režimů, které volíte manuálně, máte k dispozici i režim plné automatiky, abyste se při jízdě nemuseli o nic starat. Kvůli této funkci je nově u všech motorů použita 6-senzorová technologie PedalPlus, která ke čtyřem základním senzorům přidává ještě senzor zrychlení/zpomalení (tzv. akcelerometr) a senzor náklonu.

ZVÝŠENÁ MAXIMÁLNÍ KADENCE U VŠECH MOTORŮ SYNCDRIVE
Motory SyncDrive Pro mají zvýšenou maximální kadenci ze 140 otáček za minutu na 170 otáček, u motoru Sport došlo k navýšení ze 110 na 140 otáček. Tak vysoké kadence, jako jsou uvedené maximální hodnoty, v reálných situacích samozřejmě nedosáhnete, ale díky určité "rezervě" začne křivka pomocí motorů klesat později než u předchozí generace motoru SyncDrive, přesněji řečeno při vyšší kadenci. Tato úprava tedy přináší lepší průběh asistence motoru, jehož výkon nebude předčasně klesat. V případě motorů Sport je důležitým vylepšením také rychlejší odezva - místo 500 ms u modelu 2019 mají modely 2020 odezvu 190 ms, což přináší lepší kontrolu nad kolem.

VYLEPŠENÁ OVLÁDACÍ JEDNOTKA RIDECONTROL ONE
Ovládací jednotka RideControl ONE, kterou je vybavena většina našich elektrokol modelové řady 2020, má nově konektivitu ANT+. Díky tomu můžete vaše elektrokolo spojit i s některými zařízeními, které využívají tento moderní komunikační protokol - jsou to zejména cyklopočítače, sportovní navigace a sporttestery. Kromě toho je i nadále podporováno spojení přes rozhraní Bluetooth. Vylepšená je také viditelnosti LED diod, které zobrazují zvolený jízdní režim a stav baterie.

BATERIE ENERGYPAK PLUS PRO NAVÝŠENÍ DOJEZDU
Rámy zcela nových modelů (Revolt E+ Pro, Reign E+ Pro a Liv Thrive E+ Pro) jsou připraveny pro instalaci druhé baterie, která vám přidá dalších 250 Wh a navýší tak váš dojezd. Tato baterie bude nabízena jako volitelné příslušenství.

SyncDrive powered by YAMAHA

Středové elektromotory Giant SyncDrive jsou výsledkem naší úzké spolupráce s lídrem v oblasti elektromotorů - společnosti Yamaha, což je zárukou jejich vysoké kvality a spolehlivosti. I přes kompaktní velikost přinášejí vysoký točivý moment 70 nebo 80 Nm, který se projeví už při rozjezdu. Důležitá je také jejich okamžitá odezva - motor se rozběhne, jakmile se (byť jen mírně) opřete do pedálů. Motory SyncDrive produkují proporcionální a lineární podporu, jejich nástup je plynulý a jejich chod je předvídatelný, hladký a tichý, zkrátka jako přirozené navýšení vaší vlastní energie.

Pro dojezd elektrokol, ať už jakékoliv značky, platí jedno základní pravidlo - čím lepší jsou podmínky, tím vyšší bude dojezd. Ten totiž závisí nejen na kapacitě baterie (udáváno ve watthodinách), ale především na těchto faktorech:

- zvolený jízdní režim a síla šlapání
- profil terénu (kopcovitý/rovinatý) a druh povrchu
- okolní teplota
- odpor větru
- typ pneumatik (šířka, vzorek) a použitý tlak
- hmotnost jezdce (vč. nákladu)
- stav baterie (z hlediska správné péče o baterii)
- počet nabíjecích cyklů, který má baterie za sebou

PEDALPLUS

Naše technologie PedalPlus je důmyslná soustava senzorů, která s vysokou přesností vyhodnocuje, kolik energie má dodat elektromotor, aby spotřeba energie (vaší i z baterie) byla co nejefektivnější. Díky této soustavě čidel pak elektromotor produkuje stejnoměrné množství energie v celém rozsahu převodu. Výsledkem je snadno předvídatelný a přirozený projev motoru a jízda na kole je příjemná, plynulá a s dostatkem výkonu, bez ohledu na zvolený převod nebo povahu terénu.

PedalPlus obsahuje tyto senzory:
- senzor síly, jakou se opíráte do pedálů
- senzor rychlosti
- senzor otáček motoru
- senzor otáček klik (měření kadence)
- senzor náklonu
- senzor zrychleni/zpomaleni (tzv. akcelerometr)

ENERGYPAK

Lithiové baterie EnergyPak jsou navržené speciálně pro kola Giant a Liv tak, aby jejich splynutí s rámem kola bylo hladké a elegantní. Nabíjet je můžete jak přímo v rámu, tak i samostatně po vyjmutí z rámu. Uvnitř všech baterií EnergyPak se nachází tzv. Battery Management Systém (BMS), což je systém pro komunikaci s nabíječkou, aby nabíjení bylo rychlé, efektivní a zároveň bezpečné. Všechny baterie EnergyPak jsou před montáží na kolo důkladně otestovaný, aby byla zaručena jejich naprostá spolehlivost.

ENERGYPAK SMART

Tato baterie je šikovně "schovaná" ve spodní rámové trubce, takže na první pohled skoro ani nepoznáte, že jde o elektrokolo. Výhodou tohoto řešení je také to, že na horní straně spodní rámové trubky se uvolnilo místo pro košík na láhev. Speciálně pro tento typ baterie je navržena "chytrá" 6-amperova nabíječka Smart Charger, která nabízí mimořádně rychlé nabíjení - zcela vybitou 500 Wh baterii nabijete na 80 % kapacity za pouhé 2 hodiny a 20 minut, na 100 % za 3:40 hod. Speciální elektrické obvody uvnitř nabíječky pomáhají prodloužit životnost baterie a pro účely bezpečného skladování baterie má nabíječka funkci nabití na 60 %, což je pro skladování optimální.

ENERGYPAK

Tato baterie se vyjímá do strany, takže ji lze použít v rámech už od velikosti XS. Nabíjí se pomocí 4-amperove nabíječky Fast Charger. V případě 500 Wh baterie trvá nabití na 80 % kapacity jen 2:45 hod., na 100 % je to 5 hodin. Baterie 400 Wh se na 80 % nabije za 2:20 hod, plné za 4:30 hod.

ENERGYPAK PLUS (rozšiřující baterie)

Rámy zcela nových modelů Reign E+ Pro, Revolt E+ Pro a Liv Thrive E+ Pro jsou připraveny pro instalaci a připojení druhé baterie, která vám přidá dalších 250 Wh a navýší dojezd o nezanedbatelnou porci kilometrů. Tuto baterii nabízíme jako volitelné příslušenství.

RIDECONTROL

Na kolech Giant a Liv modelové řady 2020 používáme tři typy ovládacích jednotek RideControl. Nejčastěji se jedná o RideControl ONE (bez displeje) a u některých modelů jsou použity jednotky s multifunkčním displejem RideControl EVO nebo RideControl Charge. Všechny tři typy jsou vybaveny konektivitou Bluetooth, jednotka RideControl ONE podporuje také ANT+. Bezdrátová konektivita je důležitá pro účely servisní diagnostiky, dále slouží pro aktualizace softwaru a v neposlední řadě umožňuje spojení vašeho elektrokola s naší aplikací Giant RideControl, která rozšiřuje funkce ovládacích jednotek a je zdarma ke stažení na Google Play a App Store.

RIDECONTROL ONE

Ovládací jednotka RideControl ONE umístěná u levé rukojeti obsahuje tlačítka pro přepínání jízdních režimů, tlačítko funkce walk assist (asistence motoru při vedení kola za chůze) a LED diody pro zobrazení zvoleného jízdního režimu a stavu baterie. Důležité informace se zobrazují na chytrém telefonu v aplikaci RideControl.
- Bluetooth
- ANT+ (cyklopočítače, sportovní navigace a sporttestery)
- Walk assist

RIDECONTROL EVO

Základem této jednotky je grafický displej v bytelném hliníkovém těle umístěný uprostřed řídítek. Zobrazuje informace o stavu baterie, přibližný dojezd, zvolený jízdní režim, běžné funkce cyklopočítace (okamžitá rychlost, ujetá vzdálenost, hodiny atd.) a také navigační a fitness funkce. Ve spojení s chytrým telefonem umí zobrazit i upozornění na zprávy, e-maily a hovory. Ovládací jednotka s tlačítky je u levé rukojeti.
- Bluetooth
- USB port pro nabíjení telefonů
- Walk assist

RIDECONTROL CHARGE

Jednotka RideControl Charge má displej umístěný uprostřed řídítek, ovládací prvek s tlačítky je u levé rukojeti. Na podsvětleném displeji se zobrazuje informace o stavu baterie, aktuální dojezd, zvolený jízdní režim a běžné funkce cyklopočítače.
- Bluetooth
USB port pro nabíjení telefonů
- Walk assist

 

 

Vybírat můžete z nabídky pánských i dámských elektrokol.

Veveří 38, Brno Naplánujte si cestu k nám...

www.giant-bicycles.cz www.liv-cycling.cz www.giro.com www.bellsports.com www.amulet.cz/cs/kola/detska-kola/ www.camelbak.com www.blackburndesign.com www.fizik.it www.gorebikewear.com www.vdocyclecomputing.com www.eastoncycling.com cycle.shimano-eu.com www.manitoumtb.com www.sciconbags.com www.finishlineusa.com www.tifosioptics.com www.zoic.com www.guenergy.com www.galius.com www.vittoria.com www.g-form.com www.crankbrothers.com